11 مرداد 1398

مزوتراپی

مزوتراپی دسپینا کلینیک یک روش درمانی و زیبایی پوستی است که در آن مواد ویژه‌ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد می‌توانند شامل ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، عصاره‌های گیاهی و داروها باشند. یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوستی است و در دسته‌ی شیوه‌های تزریقی قرار می‌گیرد. این روش می‌تواند برای انواع مختلف موها از جمله موهای روی صورت، پا، دست، بغل و بیکینی استفاده شود. برای اینکه به خوبی عمل کند، نیاز است که موها در فاز رشد باشند و برای از بین بردن تمامی موها، به چندین جلسه درمان با فواصل زمانی مشخص نیاز است. این روش ممکن است با عوارضی مانند درد، تحریک قابل توجه، قرمزی و تورم پس از جلسات درمانی همراه باشد. مزوتراپی یک روش درمانی است که از تزریق مواد مغذی و دارویی به لایه میانی پوست با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک استفاده می‌کند. این روش برای جوانسازی پوست، درمان ریزش مو، و حتی درمان چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود.  مزوتراپی مو همچنین شامل تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها، و مواد سازنده کراتین مو به پوست سر است که به تقویت فولیکول‌های مو کمک می‌کند. این روش علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، به حفظ سطح PH پوست، خون‌رسانی به پوست، و تغذیه بافت پوست و فولیکول‌ها کمک می‌کند. اما باید توجه داشت که سن مناسب برای انجام مزوتراپی باید در نظر گرفته شود و افراد با شرایط خاص نباید این روش را انجام دهند.

عوارض
ندارد
دوره نقاهت
ندارد
ماندگاری
چند ماه
رفع مشکل
ریزش مو
مزایای مزوتراپی
مزوتراپی یک روش درمانی است که از تزریق مواد مغذی و دارویی به لایه میانی پوست با استفاده از سوزن‌های بسیار نازک استفاده می‌کند. این روش برای جوانسازی پوست، درمان ریزش مو، و حتی درمان چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. مزوتراپی مو همچنین شامل تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها، و مواد سازنده کراتین مو به پوست سر است که به تقویت فولیکول‌های مو کمک می‌کند. این روش علاوه بر جلوگیری از ریزش مو، به حفظ سطح PH پوست، خون‌رسانی به پوست، و تغذیه بافت پوست و فولیکول‌ها کمک می‌کند. اما باید توجه داشت که سن مناسب برای انجام مزوتراپی باید در نظر گرفته شود و افراد با شرایط خاص نباید این روش را انجام دهند.
عوارض مزوتراپی

استفاده از مزوتراپی مانند هر عمل پزشکی دارای عوارض جانبی است. عوارض جانبی که پس از استفاده از مزوتراپی ارزان در شمال غرب تهران ایجاد می شود معمولاً طولانی نمی ماند. بروز عوارض جانبی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برخی از بیماران هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند. برخی از داروهایی که در حین مزوتراپی استفاده می شوند می توانند باعث واکنش های آلرژیک در افراد شوند. به منظور جلوگیری از واکنش های آلرژیک، واکنش های پوستی باید با استفاده از دارو در قسمت کوچکی از سطح پوست دقیقاً 24 ساعت قبل از مزوتراپی کنترل شود. عوارضی که بعد از مزوتراپی مشاهده می شود به شرح زیر است:

  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • تورم پوست
  • حساسیت پوست
  • احساس خارش و سوزش روی پوست
  • بثورات روی سطح پوست
  • کبودی روی سطح پوست
نکاتی که بعد از مزوتراپی باید به آن توجه کرد

استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین قبل و بعد از مصرف ممنوع است. در 10 تا 15 ساعت اول پس از مزوتراپی، نباید آب به ناحیه درمانی لمس شود. لباس‌های تنگ مانند شلوار جین باید از استفاده خودداری شود زیرا ممکن است بر گردش خون تأثیر بگذارد. در دو روز اول پس از مزوتراپی، از فعالیت‌های فیزیکی سنگین خودداری شود. در 10 تا 15 ساعت اول پس از استفاده از آرایش روی پوست ممنوع است. قبل و بعد از مزوتراپی، استفاده از داروهای ضد التهابی توصیه نمی‌شود. تغذیه سالم قبل و بعد از مزوتراپی حائز اهمیت است و باید به آن توجه شود. مصرف الکل، کافئین، و سیگار باید متوقف شود. استفاده از سردی روی ناحیه درمانی می‌تواند از تورم، کبودی و قرمزی جلوگیری کند. نباید ناحیه مورد درمان را خراشیده یا فشار داد. برای جلوگیری از عفونت، نباید به ناحیه درمانی لمس شود و تمام توصیه‌های پزشک باید رعایت شود.

نتایج مزوتراپی چه زمانی مشخص می شود؟

مشاهده نتایج مزوتراپی بستگی به شرایط بالینی فرد و میزان اختلال دارد. اما به طور معمول فرد پس از 3 جلسه شاهد نتایج مثبت مزوتراپی می شود گاها برخی افراد پس از یک جلسه نیز شاهد تغییرات مثبت می شوند.

آیا مزوتراپی روشی دائمی است؟

خیر این راهکار مانند هر راهکار زیبایی دیگر موقت و نیاز به تکرار دارد. در ابتدای درمان ممکن است در فواصل کوتاه تر و در نوبت های بعدی با فاصله ی بیشتر انجام می شود. حتی در مواردی مانند مزوتراپی مو طی جلسات اول ریزش مو تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند و حتی شاهد رشد مجدد موها می شویم اما پروسه درمان باید تا زمان تشخیص پزشک ادامه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *