11 مرداد 1398

ژل (فیلر)

ژل (فیلر) یا محصولات پرکننده کلینیک دسپینا، که برای افزایش حجم و در موارد خاص برای تأثیر مفید آنها بر روی پوست استفاده می شود. در زیبایی‌شناسی، چین و چروک‌ها، خطوط ریز و چین و چروک‌ها اساساً با پرکردن (با محصولات نوع کلاژن) یا با سایش (لایه‌برداری، درم ابریژن) درمان می‌شدند. در چند سال گذشته، برای نتایج بهتر، درمان‌ها با علت پیری سازگار شده‌اند. بنابراین می‌توان بین تغییرات مربوط به قرار گرفتن در معرض نور خورشید (اکتینیک) که با تکنیک‌های لایه‌برداری (لیزر، لایه‌برداری، درم ابریژن) درمان می‌شود و پیری ناشی از حرکات و حالات صورت که با سم بوتولینوم، جراحی و اخیراً با استفاده از سم بوتولینوم درمان می‌شود، تفاوت قائل شد.

عوارض
شامل کبودی، تورم، خارش، قرمزی
دوره نقاهت
یک الی دو هفته
ماندگاری
6 تا 18 ماه
مناسب برای
افرادی که صورتی لاغر و کشیده دارند
تقویت صورت با ژل
همچنین، می‌توان از پرکننده‌ها برای بهبود ویژگی‌ها با افزایش حجم‌های خاص استفاده کرد. تزریق محصول پرکننده باعث افزایش حجم بدون نیاز به جراحی می‌شود. به عنوان مثال، می‌توان از فیلر برای بهبود اندکی خط استخوان گونه، برجسته‌تر کردن چانه به سمت جلو، بلند کردن گوشه‌های دهان، جبران عدم تقارن صورت و درمان ناهنجاری‌های کوچک پل بینی استفاده کرد. با این حال، تجربه نشان داده است که باید احتیاط کرد تا تعادل بین توده‌های استخوانی و بافت نرم به هم نخورد.
افزایش پری لب ها با ژل
لب‌ها را می‌توان دوباره لبه‌دار کرد، صاف کرد یا در صورت نازک بودن آن‌ها را ضخیم کرد تا ظاهری گوشتی به دست آورد. با این حال، باید توجه داشت که لب‌هایی که از نظر ژنتیکی نازک هستند، بدون همراهی جراحی با استفاده از فیلر، نمی‌توانند خمیده به نظر برسند. فقط آن لب‌هایی که زمانی خمیده بوده و با افزایش سن نازک شده اند، ممکن است با استفاده از پرکننده صرفاً ظاهر گوشتی خود را به دست آورند.
صاف کردن سطح لب با ژل

تزریق سطحی اسید هیالورونیک بسیار ریز می تواند خطوط ظریفی را که به تدریج پالپ لب بالایی را به صورت عمودی مخطط می کند، پر کند.

دوره پس از درمان ژل
با توجه به واکنش خاص هر فرد، تورم گذرا ممکن است باعث شود که ارزیابی اثر در طول جلسه درمان دشوار باشد. در این صورت، چند روز بعد برای بهینه‌سازی نتایج، جلسه دوم برنامه‌ریزی می‌شود. در مورد تزریقات سطحی، گاهی اوقات ممکن است برخی اکیموزهای نقطه‌گذاری در محل‌های تزریق مشاهده شود. با تزریق عمیق (مانند حلقه‌های زیر چشم، شقیقه‌ها)، اگر یک میکرورگ عمیق از مسیر سوزن عبور کند، ممکن است کبودی واقعی ایجاد شود. پایدارترین اسیدهای هیالورونیک نیز آنهایی هستند که ضخیم‌تر هستند و در محل تزریق، میکروپلت‌ها را تشکیل می‌دهند. اگر در حالت استراحت روی صورت ظاهر شد، باید آنها را با انگشتان به سمت پایین فشار داد تا ناپدید شوند.
چه نکاتی را قبل از تزریق ژل یا فیلر باید رعایت کنیم؟
قبل از تزریق نیاز به مراقبت خاصی نیست ، اما بهتر است مصرف چای سبز یا سیر و موادی شبیه به آنها کاهش یابد و داروهایی مثل آسپرین، مولتی ویتامین و ویتامین سی استفاده نشود. مصرف این مواد باعث رقیق تر شدن خون و افزایش ریسک کبودی در هنگام تزریق ژل یا فیلر می گردد.
آیا تزریق ژل با درد همراه است؟
تزریق ژل معمولا دردناک و غیر قابل تحمل نیست. اما بخاطر راحتی بیشتر مراجعه کننده ها از پماد بی حسی موضعی و در برخی موارد مثل تزریق ژل لب از بی حسی تزریقی (مثل بی حسی دندانپزشکی) استفاده میشود. بنابراین شخص دردی را احساس نمی کند.
پس از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت نماییم؟
از قرار دادن کمپرس سرد و گرم پرهیز نمایید ، هم چنین به مدت 24 ساعت از آشامیدن و میل نمودن مایعات و غذاهای داغ اجتناب ورزید به خصوص بعد از تزریق ژل لب .
فواید تزریق ژل چیست؟

چون جنس ژل ها از اسید هیالورونیک است و اسید هیالورونیک یک ماده بسیار ارزشمند و گرانبها در بالابردن کیفیت پوست است، ژل ها علاوه بر حجم دهی باعث افزایش کیفیت پوست و کلاژن سازی نیز می شوند. چون پوست برای کلاژن سازی به هیالورونیک احتیاج دارد. بنابراین تزریق ژل خوب در حقیقت یک تیر و دو نشان است هم جوانسازی و هم حجم دهی

آیا تزریق ژل یا فیلر برای بدن ضرر دارد؟
از قرار دادن کمپرس سرد و گرم پرهیز نمایید ، هم چنین به مدت 24 ساعت از آشامیدن و میل نمودن مایعات و غذاهای داغ اجتناب ورزید به خصوص بعد از تزریق ژل لب .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *